Hlubokej průser

29. října 2016 v 20:10 | Ve.Er |  Knížky
Hlubokej průser / Plugged

Eoin Colfer

román

Plus, 1. vydání, rok 2012

304 stran

Nebudu vám kecat, tuhle knížku jsem si vybrala jenom kvůli obálce. Hrozně se mi líbí ta zelená barva a vousatej pán. Narazila jsem na ní v Levných knihách, ani nevím za kolik peněz, ale jak už to tak v tomhle obchodě bývá, určitě to byla směšná částka.

Zápletka jako taková je vlastně dost absurutní. I postavy jsou věsměs magoři. Co čekat. Jde o prostředí lacinýho pochybnýho kasina, kde jako vyhazovač pracuje bejvalej voják. Do toho jeho kamarád, co má jakousi nelegální kliniku, zkorumpovaná policajtka a pár mafiánů.Přestože děj mi přišel kolikrát až moc přitaženej za vlasy, knížku jsem dočetla. A to poměrně rychle a ani jsem se do toho nemusela moc nutit. Je hrozně čtivá, pěkně odsejpá a nenarazíte na žádný zbytečný průtahy a popisy. Nedokážu říct, jestli je to úplně zásluhou spisovatele, protože jsem od něj nikdy nic před tím nečetla, ale velkej podíl na tom určitě má výbornej překladatel Pavel Medek, kterej si odskočil od Harryho Pottera.

Knížka mě taky překvapila příjemným cynickým smyslem pro humor. Je fakt, že dvakrát - třikrát to mělo tendence spadnout do trapárny, ale to se dá odpustit, protože jen málokdy na takový sympatický vtipy v knížce narazím. Hlavní hrdina Daniel je taky sympaťák. Má sice komplexy z toho, že je plešatej, taky v hlavě mluví se svým kamarádem Zebem, takže o jeho normálnosti by se dalo pochybovat, ale jinak musím uznat, že je to frajer. I když ho jeho záchrancovský komplex dostává do zbytečných problémů. Mám ráda lidi, co jsou dobrý kamarádi.

Nevím, jestli můžu říct, že tahle knížka je detektivka, ale asi jo. Je tam vražda, únos, mučení, zbraně, policajti a přepadovky. Takže na to, že to byla moje první detektivka, i když ne v takovym tom tradičnim slova smyslu, jsem fakt spokojená. Děj slabší, ale postavy, styl psaní a humor to dokázaly s přehledem vykompenzovat.

Je to hrozně jednoduchá četba, u který nemusíte přemýšlet. Oddychovka. Jestli nejste suchar a puritán, tak vás určitě i pobaví. A za částku, kterou po vás budou chtít v Levných knihách, se to určitě vyplatí. Navíc vám ten krásnej obal bude zdobit knihovničku.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.