Mick Jagger - Jeho bouřlivý život a šílený génius

20. prosince 2016 v 19:42 | Ve.Er |  Knížky
Mick Jagger - Jeho bouřlivý život a šílený génius

Christopher Andersen

biografie

Práh, 1. vydání, rok 2013

352 stran

Asi už jsem se zmiňovala, že mám hrozně ráda biografie/autobiografie rockových kapel. Když jsem se teda procházela po mých milovaných Levných knihách a všimla si ošklivýho obličeje Micka Jaggera na titulce, nebylo moc o čem přemýšlet. Odešli jsme spolu domů.Rolling Stones zná asi každej. Já teda jo a všichni kolem mě taky. Nijak zvlášť jsem se o ně ale nikdy nezajímala, protože až na pár profláknutých hitů, mě moc nebavili. Rozhodně jsem neměla potřebu o nich získávat nějaký podrobnější info. Nevím úplně, do jaký míry můžu brát informace, který knížka obsahuje, jako pravdivý, každopádně pro mě bylo tohle vyprávění docela šokující. Jagger v knížce vystupuje jako dost velká hamižná svině. Jako vážně, po týhle knížce je mi silně nesympatickej.

Nemám moc ráda, když je biografie poskládaná jenom z faktů... názvy alb, názvy písniček, kdy která písnička vznikla, kdy bylo jaký turné... Přestože Mich Jagger tohle všechno obsahuje, je navíc o podrobnostech z osobního života, což mě pochopitelně baví číst úplně nejvíc. Co čekat od hvězdy rock'n'rollu. Je to plný chlastu, drog a sexu. Jagger byl vážně hrozná nymfa. Spousta přítelkyň, manželek, milenek, dětí, vnoučat. Údajně spal s víc než 4 tis ženskýma. A to i v dost vysokym věku s dost mladýma holkama. Nepohrdal ani chlapama. Gay zkušenost měli vlastně i ostatní členové Rolling Stones. Jedna z Jaggerových přítelkyň se dokonce vyjádřila, že jestli ve svym životě Mick někdy někoho opravdu miloval, byl to Keith Richards. No co... ta knížka je taková snůška drbů a pomluv. Nutno podotknout Mickovi k prospěchu, že podle všeho byl taky dobrým tátou a dědečkem.

Asi je nutný brát celý tohle čtení trochu s rezervou a né úplně všemu věřit. Jak říkám, nikdy jsem nic jinýho o Rolling Stones a Jaggerovi nečetla, takže nevím, co si myslet. Ale čtení je to zábavný.

Už jsem pár knížek o rockových kapelách a interpretech četla, ale z tohohle mi bylo tak nějak nevíc... jo, špatně je asi ten správnej výraz. Je to šokující a těžko uvěřitelný čtení. Naprosto nepředstavitelný, že někdo žije takovej život a dožije se takovýho vysokýho věku a pořád koncertuje. Navíc Jaggerovo chování k ženským... Nic moc.

Nejvíc mi utkvělo v paměti vyprávění o koncertu z roku 1969, kterej Roling Stones udělali úplně zadarmo v Kalifornii. Podle někoho z okolí kapely bylo Jaggerovi úplně jedno, že prostory nebyli uzpůsobený takový hordě fanoušků a šlo mu jenom o to, aby se zase pořádně předvedl. Celý to teda skončilo několika tragédiema. Mimojiný ochranku na tomhle koncertě dělali Hell's Angels, který ubodali jednoho z fanoušků, protože to byl černoch a na koncertě byl s přítelkyní běloškou. Na YouTube můžete najít video, kde je celej incident poměrně dobře zaznamenanej.
 


Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.