Včera na festivalu

12. června 2017 v 19:56 | Ve.Er |  Výblitky
Včera jsem se v Prahe zúčastnila Aerodrome festivalu, a už pár hodin po konci bylo na internetu k dostání několik kritických recenzí... no jo, spíš přisprostlých, špatně pravopisně psaných komentářů na FB. Nedá mi to, abych k tomu taky něco nenapsala.
Co mě obecně dost sere je fakt, že člověk pořád a ve všem hledá problémy a místo toho, aby se sám přizpůsobil situaci, od všech kolem vyžaduje, aby mu vcházeli vstříc. Na tak ohromný akci, kde se podle všeho sešlo 25 tis lidí, se prostě spousta věcí ovlivnit nedá.

Začalo to hned vstupem do areálu. Na internetu se dalo dostatečně dopředu načíst, co všechno se dovnitř vnášet může a co ne. Obecně se na akce nesmí vnášet vlastní jídlo a pití, takže kritiku z týhle strany komentovat ani nebudu. Letos byl výčet obohacen ještě o vlajky, selfie tyče, batohy a tašky větších rozměrů... (mimojiné, tohle mi uvízlo v paměti). Konkrétně velikost tašky mě trochu rozhodila, ale co. Vzala jsem si prostě malou kabelku. Beztak, co člověk na fesťáku potřebuje? Mobil, cigára, peníze a klíče. Čáu. To se ti vejde všude, takže ok. Věřila jsem tomu, že tohle konkrétně se bude fakt hlídat, takže mě trochu zarazilo, že se po areálu pohybovali týpci s baťohama, co se fotili selfie tyčema. To ale úplně není problém pořadatelů, spíš těch ňoumů u vstupu, co nedělají svou práci pořádně. Mě osobně prohlíželi všechny kapsy i kapsičky a probírali kapsy na mikině, takže jsem to měla se vší parádou.

První, co mě naštvalo, byl fakt, že nikde není ani metr stínu. Počasí se ten den fakt povedlo a vy jste se v podstatě neměli kde schovat. Nezbývalo než sedět na trávě a nechat na sebe pařit slunko. Není to ale věc, která by nějak zvlášť zkazila den. Člověk s tím měl počítat. Oblíknout se podle toho, na hlavu si narazit kšiltovku kvůli úpalu a namazat se krémem. Takže tuhle situaci jsem podcenila.

Další přišlo na řadu občerstvení. Pivo nepiju a v tom horku jsem vyhodnotila, že alkohol obecně ne-e, protože bych za chvilku ležela jako mrtvola na trávě (a že jich tam bylo). Ceny jsou natažený VŽDYCKY, takže nechápu, že to někoho pohoršovalo. Člověk na takový akce nejezdí každý týden, a když už dám za vstup 2500 Kč, tak si prostě koupím pivo za 60 Kč nebo Colu za 50 Kč, tohle fňukání taky odmítám. Dost směšný mi ale přišlo, že jsem si šla pro obyč vodu a dostala kelímek 0,5 l, kde větší část zaplňoval led a voda z flašky, kterou koupíte celou za 10 Kč (když to přeženu). Tenhle kelímek mě stál 50 Kč, stejně jako stál kelímek Coly, Fanty nebo Sprite. Mě to tak dostalo, že jsem se tomu spíš smála. To je teda věc, kterou bych fakt vytkla. Obyčejná pitná voda se v horku na spoustě festivalů podává zadarmo nebo je aspoň zařízený kropení lidí hadicí, tady si ale člověk musel koupit za 50 Kč obyčejnou vodu a tou se potom polít. K jídlu jsem si dala hot dog, taky za 50 Kč. No, dala jsem mu 2 tituly - nejdražší a nejhnusnější. Gumová bageta, párek chuťově dost trága a oboje ohřátý tak nějak, že za 3 minuty jsem jedla studenej párek a ještě za hodinu žvýkala bagetu. Nevím, jak ostatní jídlo, třeba lepší. Zas to ale beru tak, že jsem se měla pořádně najíst venku, v tak vysoký poptávce po jídle uvnitř aréalu a fofru, kterým jsme chtěli být odbavování, se moc valná kvalita čekat nedá... I když už jsem na festu (a ještě větším) zažila dobrý a levný jídlo s přiměřenou čekačkou. Být vegan, tak se asi nechytám, což mě v současný době dost mrzí, protože takových lidí znám dost a většina festivalů jim vychází vstříc. S frontama to nebylo nijak horký, i když to je individuální a asi záleží, jakou zrovna chytnete vlnu.

A když jsme u front... Dost vtipně se vyhrotila situace se záchodama. Neskutečná fronta. Jít na poslední chvíli, tak to prostě nestíhám. Šla jsem prozřetelně s předstihem, haha. Faktem ale je, že když jsem došla k toikám, bylo tam třeba 30 budek a všechny jsme se střídali na 5, takže... tady velký nevím. Ženský jsou možná jen moc slepice a nenapadne je zkusit otevřít toiku, do který nikoho neviděli vcházet a radší před ní stojí 30 min, protože někdo vedle nich řekl, že tam někdo je. Toiek bylo málo, ale sami jsme si to udělali horší. Co bylo ale fakt v prdeli, tak možnost umýt si ruce. Nádrží na vodu na ruce bylo 5, což je samo o sobě dost málo... no a fungovala jenom jedna, takže taky docela joke.

Ještě mi to nedá a musím se zmínit o komentáři, co jsem četla na FB a co mě dost pobavil. Týpek tam psal, že byl vepředu u pódia, a že se tam moc pařilo a on se nemohl koukat na kapelu. Takže takový lidi mám hrozně ráda. Jedou na rock, punk nebo metal a mají problém s tím, že do nich někdo vrází. Místem před pódiem se vždycky říkalo kotel, protože tam prostě je kotel a jestli se chcete v klidu koukat, tak si stoupněte někam víc dozadu. Ale tohle není problém jenom Aerodromu, s tím se setkávám fakt čsto. Kolikrát dostanu vynadáno, že jsem pod pódiem, dovolím si skákat a do někoho vrazím. U slepic holek to beru, ale on je za to fakt schopen vynadat i kluk. Ale co, to je pak právě o těch lidech... jako všechno, o čem jsem tu psala a četla dnes po netu. Jestli máte takhle se vším problém, tak je mi vás líto, ale dokážu vám poradit jen jednu věc: Zůstat sedět doma na prdeli. Nebo si zkusit zorganizovat takovou akci.

Jo a ... Linkin Park jako fakt dost dobrý!!!
 


Komentáře

1 Christine | E-mail | Web | 12. června 2017 v 20:14 | Reagovat

No popravdě musím říct že ti závidím že jsi na Linkinech byla... Já sem jet chtěla ale v době kdy byly lístky ks ehnání sem se stěhovala takže všechny volné finance šli do bydlení a tak zbytečných 2500k sem neměla... ale když teď vidiím fotky a videa tak je mi to docela líto..  Každopádně problémy o kterých si psala se podle mě najednou na každé podobné akci ale co, jednous e to dá přežít a remcali na fb? Nespokojení kecalové se taky vždycky najdnou.. ale to s tím kotlem u podia mě fakt pobavilo, týpek asi lehce mimo :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.